Skip to main content

Překonejte nemoc: tipy na prevenci chřipky

Překonejte nemoc: tipy na prevenci chřipky

CO DĚLAT, ABYSTE SE CHRÁNILI 

 

 

Každý den nepřítomnosti dítěte ve škole mu spousta věcí uniká a musí je složitě dohánět. Dodržování těchto pravidel zabrání vašemu dítěti v chřipkovém období chybět na hodinách a zabrání šíření choroboplodných zárodků.

 

1. Očkujte sebe a své děti proti chřipce. Centra pro kontrolu a prevenci nemocí doporučují každoročně se očkovat proti chřipce osobám starším šesti let. Toto je primární a nejdůležitější způsob prevence nemoci.

 

2. Chraňte sebe a děti před infekčními chorobami – zabraňte šíření choroboplodných zárodků:

 

- Při kašli a kýchání si zakryjte ústa a nos kapesníkem.

- Myjte si ruce mýdlem a horkou vodou.

- Připomeňte dětem, aby se nedotýkaly očí, úst a nosu rukama.

 

3. Vyvarujte se kontaktu s nemocnými lidmi. Pokud jste nemocní, zůstaňte doma. Naučte děti, aby se vyvarovaly kontaktu se spolužáky, kteří kašlou nebo kýchají, a nedovolte jim, chodit mezi ostatní, když jsou nemocné.

 

4. Řiďte se zdravými návyky. Jako rodič můžete pomáhat v boji proti šíření choroboplodných zárodků pečlivým čištěním a dezinfekcí povrchů a často dotýkaných předmětů, jako jsou kliky dveří a spínače světel.

Další články

  • Jak předcházet chřipce? March 2021 Jak předcházet chřipce? Jak se mohu chránit před chřipkou a jak dlouho mohou viry žít na površích? Odpovědi na tyto otázky naleznete zde. To musíte vidět! Dozvědět se více
  • Jak si správně umýt ruce? March 2021 Jak si správně umýt ruce? Mytí rukou je jednoduchý a účinný způsob, jak zastavit šíření choroboplodných zárodků. Zjistěte, kdy a jak si nejlépe umýt ruce. #chrantesveblizke Dozvědět se více
More ideas & tips