Skip to main content

Rodinný průvodce správnou domácí hygienou

Rodinný průvodce správnou domácí hygienou

PŘEHLED INFEKCÍ A BĚŽNÝCH CHOROB DĚTÍ:

 

  • Časté infekce dýchacích cest způsobující kašel a nachlazení.
  • Když jsou děti vystaveny choroboplodným zárodkům poprvé ve skupině vrstevníků, jejich imunitní systém se nadále vyvíjí a může nějakou dobu trvat, než zareagují na zárodky způsobující infekci.
  • U starších dětí, které přicházejí do styku se skupinou dětí poprvé, je větší pravděpodobnost výskytu častých infekcí v prvních několika letech než u jejich vrstevníků.

 

ODSTRANĚNÍ CHOROBOPLODNÝCH ZÁRODKŮ Z KUCHYNĚ


Mnoho chorob přenášených potravinami lze připsat mikroorganismům, které se nacházejí v domácnosti. Nezapomeňte pravidelně dezinfikovat klíčové oblasti v kuchyni, včetně kohoutků a krájecích prkének, a po každém použití pravidelně dezinfikujte a sušte kuchyňské houbičky nebo hadříky (nebo použijte jednorázové). Nezapomeňte také na nejvíce používané povrchy, jako jsou kliky dveří, kliky skříněk, spínače světel atd.

 

ODSTRAŇOVÁNÍ CHOROBOPLODNÝCH ZÁRODKŮ Z KOUPELNY

 

Většina lidí si myslí, že záchodové sedátko je nejšpinavějším místem v koupelně, ale výzkumy ukazují, že nejšpinavější je spláchnutí toalety. Nezapomeňte pravidelně dezinfikovat klíčové body v koupelně, jako jsou kohoutky, splachovadla a jakékoliv rukojeti. Plíseň může být velkým problémem v koupelnách se spoustou vlhkosti, proto se ujistěte, že je místnost dobře větraná, a pravidelně dezinfikujte místa náchylná k tvorbě plísní, například těsnění sprch. Naučte svou rodinu, aby před spláchnutím zavřela záchodový poklop. Tak snížíte šíření choroboplodných zárodků po koupelně při splachování. Pravidelně dezinfikujte také sprchový kout, abyste zabránili šíření infekce.

Další články

  • Jak dát dětem najevo, že choroboplodné zárodky jsou zdraví škodlivé? 4 tipy pro rodiče March 2021 Jak dát dětem najevo, že choroboplodné zárodky jsou zdraví škodlivé? 4 tipy pro rodiče Mluvit s dítětem o choroboplodných zárodcích není snadné. Jak vysvětlit batoleti péči o hygienu? Máme pro vás několik tipů. Dozvědět se více
  • Jak se zbavit choroboplodných zárodků: rozdíl mezi čištěním a dezinfekcí March 2021 Jak se zbavit choroboplodných zárodků: rozdíl mezi čištěním a dezinfekcí Jsou všechny mikroorganismy špatné? Ukázalo se, že ne. V našem nejnovějším článku najdete informace o tom, proti kterým mikrobům je třeba bojovat a jak s nimi zacházet. Dozvědět se více
More ideas & tips