Skip to main content

Jak se zbavit choroboplodných zárodků: rozdíl mezi čištěním a dezinfekcí

Jak se zbavit choroboplodných zárodků: rozdíl mezi čištěním a dezinfekcí

Plazí se po každém povrchu a číhají ve všech, i těch nejmenších, prasklinách ve vašem domě. Jsou připraveni zaútočit kdykoli. Toto není hororová scéna – to je realita o choroboplodných zárodcích.
 

Co jsou choroboplodné zárodky?

Ne všechny mikroorganismy jsou špatné. Mikroby se vyskytují v různých formách. Patří sem bakterie, viry a plísně. Bakterie žijí uvnitř i vně našeho těla. Některé se vyvíjejí na místech, jako jsou střeva, a pomáhají při trávení, jiné jsou přítomny na kůži nebo na jiných površích a neustále se pohybují. Existuje mnoho dobrých mikroorganismů, které pomáhají našemu tělu zůstat v rovnováze a podporují náš imunitní systém. Bohužel existují i mikroorganismy, které mají negativní dopad na naše zdraví a jsou příčinou mnoha nemocí, jako je chřipka. Proto je důležité vědět, jak se zbavit těchto špatných choroboplodných zárodků a chránit svou rodinu. Lidé si často pletou čištění svých domovů s dezinfekcí.

Mezi tím je však velký rozdíl.


Čištění:

Odstraňuje nečistoty a část choroboplodných zárodků z povrchu předmětů. Čištění zahrnuje použití teplé vody a prostředku k odstranění nečistot. Úklid udržuje váš dům uklizený, ale to neznamená, že je čistý od mikroorganismů. Čištění snižuje riziko šíření infekcí, ale nezabíjí bakterie.


Dezinfekce: 


Zabíjí mikroorganismy na površích a předmětch. Používáním produktů Lysol ničíte 99,9 % bakterií a virů* a významně snižujete riziko šíření choroboplodných zárodků.
 

Skutečným boj s nimi není volba mezi čištěním a dezinfekcí, ale obojí. Nejlepším způsobem, jak snížit riziko šíření choroboplodných zárodků, je nejprve povrch očistit, odstranit z něj veškeré usazeniny a nečistoty a poté dezinfikovat.
 

Používejte biocidy bezpečným způsobem. Před použitím si vždy přečtěte označení a informace o přípravku.

 

 

*Lysol dezinfekční sprej: viry na tvrdých neporézních površích. Lysol dezinfekce na prádlo: specifické viry - RSV virus, koronavirus způsobující přenosné onemocnění zažívacího traktu (TGE) a SARS-CoV-2 virus způsobující onemocnění covid-19, herpes simplex virus typ 1 a virus chřipky H1N1.

Více článků

  • Rodinný průvodce správnou domácí hygienou March 2021 Rodinný průvodce správnou domácí hygienou Pravidelné čištění a dezinfekce chrání před šířením choroboplodných zárodků všechny členy domácnosti. Naučte se pravidla správné hygieny. Dozvědět se více
  • Jak dát dětem najevo, že choroboplodné zárodky jsou zdraví škodlivé? 4 tipy pro rodiče March 2021 Jak dát dětem najevo, že choroboplodné zárodky jsou zdraví škodlivé? 4 tipy pro rodiče Mluvit s dítětem o choroboplodných zárodcích není snadné. Jak vysvětlit batoleti péči o hygienu? Máme pro vás několik tipů. Dozvědět se více
  • Bojíte se návratu vašeho dítěte do školy? Zde je několik tipů, jak to zvládnout March 2021 Bojíte se návratu vašeho dítěte do školy? Zde je několik tipů, jak to zvládnout Bojíte se návratu svého dítěte do školy? Dbejte na zdraví dětí a zajistěte jejich bezpečný návrat do školy. Jak? Dočtete se zde. Dozvědět se více
More ideas & tips