Skip to main content

Bojíte se návratu vašeho dítěte do školy? Zde je několik tipů, jak to zvládnout

Bojíte sa návratu vášho dieťaťa do školy? Tu je niekoľko tipov, ako to zvládnuť

Noví učitelé, noví kamarádi, nové předměty – návrat do školy je vzrušující, ale znamená návrat choroboplodných zárodků. Následující tipy vám pomohou se s nimi lépe vypořádat.

 

1. Kontrolní prohlídka u lékaře
 

Díky prohlídce u pediatra zajistíte, zda se vaše děti vrátí do školy plně zdravé.

 

2. Mytí rukou


Jednou z nejčastějších příčin nemocí u dětí je přenos choroboplodných zárodků dotykem rukou na tváři. Proto stojí za to povzbudit děti, aby si často umývaly ruce, zejména po použití sdílených předmětů, ať už při půjčení si ořezávátka nebo po hodině na společném počítači.

 

3. Vím, jak se chovat 

Naučte své děti zakrýt si ústa kapesníkem nebo lokty, když kýchají nebo kašlou. Děti by měly kapesník po použití odhodit. Připomeňte dětem, aby si umyly ruce antibakteriálním mýdlem.

 

4. Zdravý životní styl

Vyvážená strava a dlouhý spánek mohou s imunitním systémem vašeho dítěte dělat zázraky. Vybavte své dítě do školy zdravým jídlem a svačinkou. Ujistěte se, že děti chodí spát brzy. Rovněž je povzbuzujte, aby hodinu před spaním prováděly „klidné činnosti“ - například čtení.

 

Mikroorganismy, které se po prázdninách vracejí do školy společně s dětmi, se ale nemusí dostat i domů. Postupujte podle těchto tipů na správnou hygienu, aby vaše děti v tomto školním roce zůstaly zdravé.

Další články

  • Rodinný průvodce správnou domácí hygienou March 2021 Rodinný průvodce správnou domácí hygienou Pravidelné čištění a dezinfekce chrání před šířením choroboplodných zárodků všechny členy domácnosti. Naučte se pravidla správné hygieny. Dozvědět se více
  • Jak se zbavit choroboplodných zárodků: rozdíl mezi čištěním a dezinfekcí March 2021 Jak se zbavit choroboplodných zárodků: rozdíl mezi čištěním a dezinfekcí Jsou všechny mikroorganismy špatné? Ukázalo se, že ne. V našem nejnovějším článku najdete informace o tom, proti kterým mikrobům je třeba bojovat a jak s nimi zacházet. Dozvědět se více
  • Jak dát dětem najevo, že choroboplodné zárodky jsou zdraví škodlivé? 4 tipy pro rodiče March 2021 Jak dát dětem najevo, že choroboplodné zárodky jsou zdraví škodlivé? 4 tipy pro rodiče Mluvit s dítětem o choroboplodných zárodcích není snadné. Jak vysvětlit batoleti péči o hygienu? Máme pro vás několik tipů. Dozvědět se více
More ideas & tips